Kristjan Meža s tremi zlatimi odličji,Tamara Govejšek z dvema

Dodatne informacije


Kristjan Meža s tremi zlatimi odličji,Tamara Govejšek z dvema

Kopališče Tivoli na Celovški 25 v Ljubljani je v soboto, 17. marca 2018, gostilo Državno univerzitetno prvenstvo v plavanju za študijsko leto 2017/18, ki ga je organizirala Slovenska univerzitetna športna zveza (SUSA). Tekmovanja se je udeležilo 32 študentov in študentk.

Tekmovalci so se pomerili v štirih disciplinah: 50 m prsno (M, Ž), 50 m delfin (M, Ž), 50 m prosto (M, Ž), 50 m hrbtno (M, Ž).

Izvajalec tekmovanja je bilo Športno društvo Riba, vodja tekmovanja pa Kaja Pilko. Tekmovanje je potekalo po pravilih Plavalne zveze Slovenije.

Prvenstvo je potekalo sočasno kot Odprto zimsko veteransko prvenstvo Slovenije v plavanju 2018. Študentov in veteranov, ki so nastopali, je bilo 183. V prvem delu tekmovanja so se študentje pomerili v disciplinah 50 metrov prosto in 50 metrov hrbtno, v večernem delu pa so nastopili še v disciplinah 50 metrov prsno in 50 metrov delfin.

Katja Pilko je povedala: »Tokrat smo želeli tekmovanje napraviti na način, ki bi omogočal druženje med mladimi in starejšimi. Pripravljali smo se kar mesec dni.«

Dvaindvajsetletni Kristjan Meža (Univerza v Ljubljani, FKKT - Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, PK Velenje) je osvojil kar štiri medalje, zlato v disciplinah prosto, hrbtno in delfin, v prsnem plavanju pa je bil drugi. S svojimi nastopi je bil zelo zadovoljen: »Ponosen sem, da zastopam svojo fakulteto. Vesel sem tudi, da sem danes med sotekmovalci študenti srečal plavalce, s katerimi smo skupaj plavali že v mladinskih kategorijah.«

Tamara Govejšek (Univerza v Mariboru, FKKT - Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, PK Velenje) je zmagala v disciplinah prosto in delfin, tretja pa je bila v hrbtnem plavanju: »V prvem letniku fakultete sem mislila, da bom lahko uskladila plavanje in študij, a je šola terjala svoje. Vendar sem pogrešala plavanje in sem se vrnila, nisem mogla brez plavanja, ker je voda moje življenje.«

»V redu je. Zelo sem zadovoljna z rezultati,« je dejala študentka prvega letnika Nuša Erjavec (Univerza v Ljubljani, Fakulteta za šport, PK Velenje), ki je osvojila zlato v prsnem slogu, srebro v hrbtnem plavanju , bronasta pa je bila v prostem plavanju in v disciplini delfin.

Tilen Šintler (VPŠ - Višja policijska šola, Plavalni klub Lafarge Trbovlje) je bil zlat v prsnem slogu, dosegel je drugi čas v disciplini hrbtno in tretji v disciplini delfin: »Sem presenetljivo zadovoljen s časom, rad tekmujem, tudi za moj matični klub.«

»Že od malega plavam, vesela sem rezultatov,« je dejala Breznik Kaja (Univerza v Ljubljani, PF - Pravna fakulteta, PK Velenje), zmagovalka v hrbtnem plavanju in druga v prsnem slogu.

Izvedbo tekmovanja podpirajo Študentska organizacija Slovenije, Fundacija za šport, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport, potovalna agencija STA potovanja in športni dnevnik EkipaSN.

Foto: Marija Igerc

REZULTATI:

50 metrov prosto (M):
1.    Meža Kristjan (Univerza v Ljubljani, FKKT - Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, PK Velenje) 24.08
2.    Vodenik Vito (Univerza v Mariboru, FOV - Fakulteta za organizacijske vede, PK Gorenjska banka Radovljica) 24.15
3.    Kos Nejc (Univerza v Mariboru, FS - Fakulteta za strojništvo, Plavalni klub Branik Maribor) 24.57
4.    Šintler Tilen (VPŠ - Višja policijska šola, Plavalni klub Lafarge Trbovlje) 24,96
5.    Špenko Žan (Univerza v Ljubljani,  FS - Fakulteta za strojništvo, PK Ilirija) 25,22
6.    Štraus Luka (UM, FGPA - Fakulteta za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo, PK Branik Maribor) 25,56
7.    Gradišek Aljoša (Univerza v Ljubljani,  FFA - Fakulteta za farmacijo, PK Velenje) 25,65
8.    Strbad Matevž (Univerza v Ljubljani, FGG - Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo, PK Olimpija) 25,75   
9.    Vrhovnik Gašper (Univerza v Ljubljani, FRI - Fakulteta za računalništvo in informatiko) 26.76
10.    Schmengler Torben (Univerza v Ljubljani, FDV – Fakulteta za družbene vede, SV-Wiking Kiel) 27.46
11.    Čolić Luka (Univerza v Ljubljani, EF - Ekonomska fakulteta, PK Ribnica) 28.60
12.    Gašparič Juš (Univerza v Ljubljani, FGG - Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo) 33.96
13.    Jeglič Tilen (Univerza v Ljubljani, EF - Ekonomska fakulteta, PK Ilirija) 1:04,47
14.    Muratovič Haris (Univerza v Ljubljani, EF - Ekonomska fakulteta, ŠD Riba) 1:07,47

50 metrov prosto (Ž):
1.    Govejšek Tamara (Univerza v Mariboru, FKKT - Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, PK Velenje) 27.25
2.    Vrhovnik Kaja (Univerza v Ljubljani, FŠ - Fakulteta za šport, PK Velenje) 28.39
3.    Erjavec Nuša (Univerza v Ljubljani, Fakulteta za šport, PK Velenje) 28.48
4.    Teran Ajda (Univerza v Ljubljani, ZF - Zdravstvena fakulteta) 28.56
5.    Breznik Kaja (Univerza v Ljubljani, PF - Pravna fakulteta, PK Velenje) 28.74
6.    Bohinec Karolina (Univerza v Ljubljani, EF - Ekonomska fakulteta) 29.14
7.    Mulac Roberta (Univerza v Ljubljani,   FKKT - Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo) 30.25
8.    Zukić Sara (Univerza v Ljubljani, EF- Ekonomska fakulteta) 31.08
9.    Vrečko Eva (UM,  FS - Fakulteta za strojništvo) 31.49
10.    Matičič Tjaša (Univerza v Ljubljani, EF - Ekonomska fakulteta) 34.32
11.    Dečman Manca (Univerza v Ljubljani,  FF - Filozofska fakulteta) 34.75
12.    Čebulj Katarina (Univerza v Ljubljani,  FF - Filozofska fakulteta) 36.38  
13.    Škoda Katja (Univerza v Ljubljani,  FF - Filozofska fakulteta) 45.91

50 metrov hrbtno (M):
1.    Meža Kristjan (Univerza v Ljubljani, FKKT - Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, PK Velenje) 27.79
2.    Šintler Tilen (VPŠ - Višja policijska šola, Plavalni klub Lafarge Trbovlje) 28.21
3.    Kramaršič Jaka (Univerza v Ljubljani, FŠ - Fakulteta za šport) 28.34
4.    Špenko Žan (Univerza v Ljubljani,  FS - Fakulteta za strojništvo, PK Ilirija) 29.79
5.    Schmengler Torben (Univerza v Ljubljani, FDV – Fakulteta za družbene vede, SV-Wiking Kiel) 30, 12   
6.    Gradišek Aljoša 30,76  (Univerza v Ljubljani, FFA - Fakulteta za farmacijo, PK Velenje)
7.    Kos Nejc (Univerza v Mariboru, FS - Fakulteta za strojništvo, Plavalni klub Branik Maribor)  30.92
8.    Čolić Luka (Univerza v Ljubljani,  EF - Ekonomska fakulteta, PK Ribnica) 34.57   

50 metrov hrbtno (Ž):
1.    Breznik Kaja (Univerza v Ljubljani, PF - Pravna fakulteta, PK Velenje) 32,14
2.    Erjavec Nuša (Univerza v Ljubljani, Fakulteta za šport, PK Velenje 32,21
3.    Govejšek Tamara (Univerza v Mariboru, FKKT - Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, PK Velenje) 32,26
4.    Bohinec Karolina (Univerza v Ljubljani, EF - Ekonomska fakulteta) 32,72
5.    Vrhovnik Kaja (Univerza v Ljubljani,  FŠ - Fakulteta za šport, PK Velenje) 34,23

50 metrov delfin (M):
1.    Meža Kristjan (Univerza v Ljubljani, FKKT - Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, PK Velenje) 26,11
2.    Strbad Matevž (Univerza v Ljubljani, FGG - Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo, PK Olimpija) 26,87
3.    Šintler Tilen (VPŠ - Višja policijska šola, Plavalni klub Lafarge Trbovlje)26,95
4.    Špenko Žan (Univerza v Ljubljani, FS - Fakulteta za strojništvo, PK Ilirija) 27.17
5.    Petek Žan (Univerza v Ljubljani,  FF - Filozofska fakulteta) 27.69
6.    Štraus Luka (UM, FGPA - Fakulteta za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo,   PK Branik Maribor) 27.82
7.    Gradišek Aljoša (Univerza v Ljubljani,  FFA - Fakulteta za farmacijo, PK Velenje) 28.06
8.    Kos Nejc  (Univerza v Mariboru, FS - Fakulteta za strojništvo, Plavalni klub Branik Maribor)  28.11
9.    Schmengler Torben  (Univerza v Ljubljani, FDV – Fakulteta za družbene vede, SV-Wiking Kiel)  30.03  
10.    Kurent Blaž (Univerza v Ljubljani,  FS - Fakulteta za strojništvo, Narf) 30.55
11.    Čolić Luka (Univerza v Ljubljani,  EF - Ekonomska fakulteta, PK Ribnica) 30.60

50 metrov delfin (Ž):
1.    Govejšek Tamara (Univerza v Mariboru, FKKT - Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, PK Velenje) 29,40
2.    Mlinar Maruša (Univerza v Ljubljani, Medicinska fakulteta) 29, 64
3.    Erjavec Nuša (Univerza v Ljubljani, Fakulteta za šport, PK Velenje) 29, 73
4.    Teran Ajda (Univerza v Ljubljani,  ZF - Zdravstvena fakulteta) 30.89
5.    Vrhovnik Kaja (Univerza v Ljubljani,  FŠ - Fakulteta za šport, PK Velenje) 31.35
6.    Mulac Roberta (Univerza v Ljubljani,  FKKT - Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo) 33.36 50 metrov prsno (M):
1.    Šintler Tilen (VPŠ - Višja policijska šola, Plavalni klub Lafarge Trbovlje) 29,82
2.    Meža Kristjan (Univerza v Ljubljani, FKKT - Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, PK Velenje) 30,34
3.    Kos Nejc (Univerza v Mariboru, FS - Fakulteta za strojništvo, Plavalni klub Branik Maribor) 31,14
4.    Špenko Žan 32,47  (Univerza v Ljubljani,  FS - Fakulteta za strojništvo, PK Ilirija)
5.    Schmengler Torben (Univerza v Ljubljani, FDV – Fakulteta za družbene vede, SV-Wiking Kiel)   37,23  50 metrov prsno (Ž):
1.    Erjavec Nuša (Univerza v Ljubljani, Fakulteta za šport, PK Velenje) 33,07
2.    Breznik Kaja (Univerza v Ljubljani, PF - Pravna fakulteta, PK Velenje) 35,48
3.    Teran Ajda (Univerza v Ljubljani, ZF - Zdravstvena fakulteta) 36,23
4.    Mulac Roberta (Univerza v Ljubljani,  FKKT - Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo) 38,19
5.    Vrečko Eva (UM, FS - Fakulteta za strojništvo) 41,81

Osnovni podatki o tekmovanju:
Organizator tekmovanja: Slovenska univerzitetna športna zveza
Datum izvedbe tekmovanja: četrtek, 17. 3.2018
Kraj izvedbe tekmovanja: Kopališče Tivoli, Celovška 25, Ljubljana
Izvajalec tekmovanja: Športno društvo Riba
Vodja tekmovanja: Kaja Pilko
Število udeležencev: 32

Facebook Twitter Google+ Pinterest

Koledar državnih univerzitetnih prvenstev 2020

08.12.2019, Državna univerzitetna prvenstva

Pristojni organi Slovenske univerzitetne športne zveze so sprejeli okviren koledar državnih univerzitetnih prvenstev v letu 2020. Za vsa tekmovanja je že znano kje se bodo odvijala, zaradi objektivnih razlogov se...

Beri več

VIDEO: Markoja, Janžljeva in Špindler prvaki v šahu

27.11.2019, Državna univerzitetna prvenstva

V torek, 26. 11. 2019 se je v prostorih Šahovske zveze Slovenije odvijalo državno univerzitetno prvenstvo v šahu. Na prvenstvu se je merilo skoraj 50 študentov in zaposlenih iz Univerz...

Beri več

FOTO: Team Erazmus prepričljivo najboljši na DUP v curlingu

12.11.2019, Državna univerzitetna prvenstva

V ponedeljek, 11. 11. 2019 se je v Dvorani Zalog zaključilo 7. državno univerzitetno prvenstvo v curlingu. Drugi tekmovalni dan smo videli izločilne boje osmih najboljših ekip. V velikem finalu...

Beri več

FOTO/VIDEO: Na DUP v curlingu dobili najboljših 8 ekip!

04.11.2019, Državna univerzitetna prvenstva

V Dvorani Zalog je bil v ponedeljek odigran prvi tekmovalni dan letošnjega državnega univerzitetnega prvenstva v curlingu. Nastopilo je 12 ekipi iz Univerze v Ljubljani, Univerze v Mariboru in Univerze...

Beri več

Razpis državnega univerzitetnega prvenstva v šahu 2019/20

03.11.2019, Državna univerzitetna prvenstva

Slovenska univerzitetna športna zveza v sodelovanju s Šahovskim klubom En Passant, v torek, 26. 11. 2019 prireja državno univerzitetno prvenstvo v šahu. Tekmovanje bo potekalo v prostorih šahovske zveza, na...

Beri več

Razpis državnega univerzitetnega prvenstva v curlingu 2019/20

23.10.2019, Državna univerzitetna prvenstva

Slovenska univerzitetna športna zveza (SUSA) v sodelovanju z Curling zvezo Slovenije prireja državno univerzitetno prvenstvo v curlingu, ki bo 4. in 11. 11. 2019 v Ledni dvorani Zalog. Tekmovanje bo...

Beri več